IMN
Unia Europejska flaga
Biuletyn Informacji Publicznej

Zakończyły się dwutygodniowe warsztaty w ramach projektu RaVeN


W dniach od 26 lutego do 8 marca trwały warsztaty w ramach projektu RaVeN z przedmiotu Innovative processes for circular economy in the non-ferrous metals industry. Zajęcia prowadzą pracownicy Centrum Zaawansowanych Technologii Materiałowych i Centrum Hutnictwa.

Studenci wzięli udział w licznych zajęciach praktycznych w Centrum Zaawansowanych Technologii Materiałowych (pierwszy tydzień) oraz w Centrum Hutnictwa (drugi tydzień). Tematyka zajęć dotyczyła produkcji stopów na bazie miedzi z wykorzystaniem materiałów odpadowych, produkcji materiałów wsadowych do druku 3D (WAAM) oraz wytwarzania elementów z zastosowaniem tej metody produkcji (WAAM), szerokorozumianych badań materiałowych, a także recyklingu akumulatorów litowo-jonowych oraz płytek #PCB, modelowania numerycznego procesów przemysłowych w aspekcie optymalizacji instalacji przemysłowych i oceny cyklu życia w pirometalurgii.

***
RaVeN (Raw Materials Value Chain) to czterosemestralny, finansowany przez EIT RawMaterials, program studiów magisterskich. Studia ukierunkowane są na projektowanie produktów i usług dla potrzeb gospodarki o obiegu zamkniętym. Program nauczania obejmuje wiedzę specjalistyczną z zakresu zrównoważonego wydobycia, przetwarzania surowców i ich wykorzystania w produktach gotowych.

 

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij