IMN
Unia Europejska flaga
Biuletyn Informacji Publicznej

InterNanoPoland to największa w Polsce konferencja naukowo-biznesowa poświęcona wyłącznie nanotechnologii. To międzynarodowe forum dla naukowców, przedsiębiorców oraz instytucji z otoczenia biznesu, którzy kształtują przyszłość krajowego i światowego sektora nanotechnologii.

Trzecia edycja InterNanoPoland odbyła się w dniach 12-13 września 2018 r. w Hotelu Novotel w Katowicach. Przygotowano  niezwykle interesujące, rozwojowe i interdyscyplinarne tematy sesji:

  • Nanotechnologia – Business to Science
  • Materiały 2D w przemyśle
  • Fabrykacja, wytwarzanie, zaawansowane przetwarzanie materiałów
  • Nanotechnologia w medycynie
  • Prawo i legislacja
  • Sesja plakatowa: Badania i technologie dla rozwoju przemysłu nanotechnologicznego

W czasie trwania konferencji odbył się też po raz drugi w Polsce konkurs startupowy dedykowany nanotechnologii – Nano Startup Challenge.

Konferencja oferowała możliwość prezentacji projektów B+R, a także przedstawienia własnych osiągnięć i podzielenie się wynikami prac przez młodych naukowców przed mediami oraz zaproszonymi gośćmi kształtującymi rozwój nanotechnologii w kraju i zagranicą.

Głównymi organizatorami wydarzenia byli Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET oraz Śląski Klaster Nano, których misją jest stworzenie platformy współpracy przedsiębiorców, instytucji naukowych, administracji publicznej i organizacji wsparcia biznesu na rzecz zwiększenia znaczenia nanotechnologii w kształtowaniu przyszłego wymiaru gospodarczego i innowacyjnego na Śląsku i w Polsce. Organizatorów wspierało Miasto Katowice, będące współgospodarzem wydarzenia a także Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

 


Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij