IMN
Unia Europejska flaga
Biuletyn Informacji Publicznej
W dniach 9-11 października 2017 w hotelu Diament w Ustroniu odbyło się seminarium pt. "Spektrometria XRF w teorii i praktyce". Jest to wydarzenie cykliczne, organizowane przez Instytut Metali Nieżelaznych wraz z firmą Panalytical, która jest czołowym producentem spektrometrów XRF.
Pierwszego dnia odbyły się sesje wykładowe, w ramach których uczestnicy mogli się zapoznać z zagadnieniami dotyczącymi podstaw teoretycznych  metody XRF oraz zagadnieniami związanymi z preparatyką próbek.
W drugim dniu odbyła się sesja praktyczna dotycząca interpretacji  widm XRF i analizy ilościowej z wykorzystaniem połączenia zdalnego ze spektrometrami pracującymi w IMN.
Wykłady wygłosili: dr inż Tadeusz Gorewoda (IMN), mgr Justyna Kostrzewa (IMN), Marek Gnypek (Panalytical), Grzegorz Szmigiera (Panalytical), oraz zaproszeni goście: prof. Rafał Sitko (Uniwersytet Śląski), dr hab. Beata Zawisza (Uniwersytet Śląski) oraz pani dr inż. Zofia Mzyk.
Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wygłoszone wyklady. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na maja 2018 roku. Sczegóły zostaną wkrótce podane na stronie IMN.
Zapraszamy!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij