IMN
Unia Europejska flaga
Biuletyn Informacji Publicznej

Prezentacja


Zakres działalności Działu Systemów Pomiarowych i Automatyki obejmuje projekty automatyki oraz wdrożenia systemów sterowania opracowywanych na sterownikach PLC z wizualizacją paneli operatorskich HMI. W ofercie posiadamy również wizualizacje systemów SCADA. Pracownia realizuje automatyzację wszelkiego rodzaju procesów, gdzie zastosowanie mają sterowniki programowalne jak również wszelkie układy regulacji oparte na dostępnych na rynku urządzeniach cyfrowych jak: regulatory temperatury, regulatory pH itp. W systemach sterownia integrujemy także wszelkie instalacje falownikowe, poczynając od instalacji pojedynczych pomp z szafkami sterującymi po konfigurację sieci falowników sprzężonych w sieciach Modbus, Profibus.

Posiadamy bogate doświadczenie na rynku wzbogacania surowców mineralnych. Wykonujemy systemy sterownia dla maszyn flotacyjnych i układów klasyfikacji w takich zakładach jak KGHM Polska Miedź S.A. czy ZGH Bolesław S.A. Ponadto wykonujemy szereg instalacji badawczych, w których wymagane jest precyzyjne sterowanie ruchem za pomocą serwonapędów, utrzymywanie wymaganych parametrów procesów temperaturowych, elektrorafinacji, utylizacji ścieków i wiele innych.

 

Oferta


Projekty automatyki

Projekty stanowią pełną dokumentację wdrażanych systemów sterowania poczynając od schematów elektrycznych i połączeń urządzeń obiektowych po dobór i specyfikację urządzeń pomiarowych i wykonawczych. Wykonywane przez nas projekty zawierają rozkład tras kablowych oraz specyfikację kabli na obiekcie.
Projekt zawiera opracowane algorytmy sterowania na podstawie parametrów procesu technologicznego. 

Oprogramowanie sterowników PLC

Oferujemy implementację opracowanych przez nas algorytmów na sterownikach programowalnych PLC firm: GE(RX3i, Versa Max), Siemens(S7-300, S7-1200), Schneider Electric (Premium, Modicon M340), Saia, a także wielu innych sterownikach obecnych na  rynku. Wizualizację procesów realizujemy na panelach HMI jak również systemach SCADA. 

Prefabrykacja szaf AKPiA i dobór urządzeń

Wykonujemy na zamówienie szafy AKPiA wg naszych projektów lub wg ustaleń z klientem. Oferujemy doradztwo w zakresie doboru urządzeń obiektowych. Wykonujemy kalibrację urządzeń pomiarowych i wykonawczych w szczególności różnego typu siłowników elektrycznych i pneumatycznych jak również przepływomierzy, mierników pomiarowych ultradźwiękowych, laserowych i innych.

Referencje


Automatyka przemysłowa:

Najważniejsze wdrożenia:

  • automatyzacja Zakładów Wzbogacania Rud w KGHM Polska Miedź S.A. w zakresie dostaw automatyki do maszyn flotacyjnych. Wieloletnia współpraca Instytutu ze spółką KGHM Polska Miedź to dziesiątki wykonanych szaf AKPiA i uruchomionych systemów sterowania. Na przestrzeni wielu lat uruchamialiśmy systemy sterowania w ZWR Polkowice i ZWR Lubin (PLC GE RX3i) jak również w ZWR Rudna(PLC Saia),
  • systemy sterowania dla ZGH Bolesław S.A. w zakresie przeróbki cynku i ołowiu (GE RX3i),
  • wykonawstwo i uruchomienia automatyki w kopalniach węgla kamiennego w Chinach (sterowniki Siemens SimaticS7-300),
  • wykonawstwa i uruchomienie linii do wzbogacanie cynku i ołowiu w Serbii (GE RX3i),
  • systemy sterowania dla zakładów wzbogacania miedzi w Kazachstanie (Simatic S7-300),
  • instalacja badawcza do wzbogacania rud na terenie Instytutu Metali Nieżelaznych (PLC RX3i, SCADA iFIX),
  • automatyzacja procesów wzbogacania węgla w kopalniach węgla kamiennego w KWK Krupiński, KWK Jasmos w oparciu o sterowniki firmy Schneider Electric (Modicon M340, Modicon Premium).

Galeria zdjęć

Automatyka instalacji badawczych:

Dane Kontaktowe


Kierownik:
mgr inż. Tomasz Chorąży
tel. 32 23 80 499, e-mail tomasz.chorazy@imn.lukasiewicz.gov.pl


Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij