IMN
Biuletyn Informacji Publicznej

Uroczyste podpisanie Porozumienia na rzecz partnerskiej współpracy w ramach Sieci Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych


5 lipca br. w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach miało miejsce uroczyste podpisanie Porozumienia  na rzecz partnerskiej współpracy w ramach Sieci Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych.

Powiększenie składu Sieci Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych o nowe Obserwatorium Specjalistyczne w obszarze technologii produkcji i przetwarzania materiałów, reprezentowane przez konsorcjum złożone z Politechniki Śląskiej oraz Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ - Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach, pozwoli na usprawnienie zarządzania rozwojem w zakresie regionalnego potencjału naukowo-technologicznego. 

Celem powstałej w 2013 roku Sieci Obserwatoriów jest tworzenie przestrzeni komunikacji i współpracy, a także wymiany danych pomiędzy środowiskami przedsiębiorstw i środowiskiem naukowo-badawczym oraz instytucjami otoczenia biznesu. Zgodnie z założeniami Porozumienia, partnerstwo ma być systematycznie rozszerzane zgodnie z wyznaczonymi w Programie Rozwoju Technologii Województwa Śląskiego ośmioma obszarami technologicznymi. Dzięki przyjęciu nowych członków Sieć będzie liczyć siedem Obserwatoriów co pozwoli na kompleksowy sposób partnerskiego zarządzania rozwojem protechnologicznym regionu w szerokim partnerstwie koordynowanym przez Województwo Śląskie.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij