IMN
Biuletyn Informacji Publicznej

Relacja z oficjalnego spotkania inaugurującego realizację nowego projektu strategicznego w ramach konkursu TECHMATSTRATEG

W zeszłym tygodniu w siedzibie Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Metali Nieżelaznych odbyło się spotkanie inaugurujące realizację nowego projektu strategicznego w ramach konkursu TECHMATSTRATEG pt. „Nowoczesne technologie wytwarzania funkcjonalnych materiałów magnetycznych dla zastosowań elektro-mobilnych i medycznych”(akronim: E-MAGMAT). Kierownikiem projektu jest dr hab. Aleksandra Kolano-Burian, prof. IMN.

Strategicznym celem projektu jest opracowanie i wprowadzenie na rynek nowych technologii wytwarzania niskostratnych magnetycznych podzespołów 3D do zastosowań elektro-mobilnych oraz medycznych. Projekt realizowany jest przez Konsorcjum w składzie:  Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych (lider), Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN oraz trzy przedsiębiorstwa: firma Trafeco, która jest polskim producentem transformatorów, dławików i filtrów przeznaczonych między innymi dla energoelektroniki, kolejnictwa i medycyny; firma Megatech, która specjalizuje się głównie w projektowaniu i wytwarzaniu silników wysokoobrotowych prądu stałego między innymi dla obszaru związanego z elektromobilnością oraz firma 3D Lab specjalizująca się w wytwarzaniu materiałów proszkowych oraz wykorzystywaniu ich w technologii przyrostowej.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij