IMN
Biuletyn Informacji Publicznej

Złoty medal dla IMN!

Podczas XXII Moskiewskiego Międzynarodowego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „ARCHIMEDES 2019” Instytut Metali Nieżelaznych otrzymał złoty medal za rozwiązanie: „Sposób przerobu odpadów ZSEE poprzez pirolizę niskotemperaturową”. Autorzy technologii: dr inż. Jerzy Kozłowski, mgr inż. Wojciech Mikłasz, mgr Dariusz Lewandowski.

***

W dniach 26–29 marca br. odbył się XXII Moskiewski Międzynarodowy Salon Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „ARCHIMEDES 2019”. Wystawa "Archimedes" jest jedną z największych i najbardziej znanych światowych imprez tego typu. Przez lata organizatorzy zdobyli dużą renomę i markę, przez co jest ona miejscem odwiedzanym przez specjalistów z różnych branż z całego świata.

Tegoroczna edycja salonu zgromadziła ponad 500 wynalazków z 22 krajów świata. Do Moskwy przyjechali wynalazcy z: Rosji, Niemiec, Portugalii, Włoch, Cypru, Macedonii, Słowenii, Austrii, Serbii, Rumunii, Czech, Polski, Indonezji, Korei Południowej, Tajlandii, Tajwanu, Indii, Chin, Makao, Arabii Saudyjskiej i Iraku.

Organizatorem kolektywnego stoiska polskich wynalazców była Agencja Promocyjna INVENTOR – wyłączny przedstawiciel na Polskę moskiewskiej wystawy.   Stoisko prezentowało siedem innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez instytuty badawcze i wyższe uczelnie. W rozgrywanych w czterdziestu dwóch kategoriach tematycznych prezentowane innowacje zdobyły sześć złotych i jeden srebrny medal.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij