Relacja z Konferencji naukowo-technicznej „Nowe Wyzwania dla Przemysłu Metali Lekkich”

W dniach 17-19 października 2018 r. odbyła się konferencja naukowo-techniczna „Nowe Wyzwania dla Przemysłu Metali Lekkich”. Organizatorem konferencji był Instytut  Metali Nieżelaznych – Oddział Metali Lekkich w Skawinie. Spotkanie odbyło się w Hotelu Młyn Jacka w Jaroszowicach koło Wadowic. W Konferencji uczestniczyło 80 osób, w tym dwóch pracowników naukowych z Korea Institute of Industrial Technology. 

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele jednostek naukowo-badawczych z: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz z przemysłu: Prasownia EXTRAL, Impexmetal  Warszawa, Impexmetal Aluminium Konin, Albatros Aluminium, Odlewnia FAM, KOM-ODLEW, Zakład Obróbki Plastycznej Sp. z o.o. w Świdniku, Air Liquide, Solvay Fluor GmbH, Izba Gospodarcza Metali Nieżelaznych i Recyklingu.

Przedstawiciele wyżej wymienionych instytucji brali udział w panelu dyskusyjnym „Nowe Wyzwania w Przemyśle Metali Lekkich” poruszając szereg interesujących problemów. Wprowadzeniem do panelu była prezentacja przedstawiciela  Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej pt. „Wspólne projekty przedsiębiorstw i instytucji naukowo-badawczych w ramach funduszy strukturalnych”. 

Sponsorami konferencji byli EXTRAL ALUMINIUM i IMPEXMETAL S.A. Aluminium KONIN.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij