Bierzemy udział w nowym projekcie renowym!


Firma INNOVATOR Sp. z o.o.  podpisała umowę  z NCBiR dotyczącą realizacji projektu w ramach Programu Sektorowego INNOWACYJNY RECYKLING. Projekt realizowany będzie w ścisłej współpracy z naukowcami z Zakładu Hydrometalurgii Instytutu Metali Nieżelaznych w Gliwicach.

Projekt nr: POIR.01.02.00-00-0075/17 Innowacyjny Recykling - Intensyfikacja odzysku renu i innych metali z odpadów złomów superstopów - o akronimie InRen jest przedsięwzięciem interdyscyplinarnym, obejmującym badania wchodzące w OBSZAR RECYKLINGU, wykorzystujący zagadnienia z zakresu wielu dziedzin tj.: hydrometalurgii, technologii chemicznej nieorganicznej, elektrochemii, chemii analitycznej i ochrony środowiska.

Z danych GUS wynika, że zapotrzebowanie na ren rośnie, szczególnie na światowych rynkach stopów. Zwiększa się również ilość złomów superstopów zawierających ren, a nie przybywa nowych, bardziej skutecznych i ekonomicznie uzasadnionych technologii przerobu odpadów umożliwiających odzyskiwanie tego cennego metalu. Uzasadnione jest więc podjęcie badań prowadzących do intensyfikacji odzysku tego strategicznego metalu z dotąd nieprzerabianych złomów, szczególnie dużych detali złomowych o wymiarze  ˃30 mm. Zrealizowany zgodnie z przyjętym planem projekt, umożliwi podjęcie produkcji nowych związków renu, stanowiących interesującą propozycję  produktową na rynkach światowych.

W wyniku realizacji projektu planuje się osiągnięcie dwóch podstawowych celów:

1. Opracowanie nowych metod kompleksowego przerobu materiałów dotąd nie przerabianych, występujących w postaci złomów kawałkowych o średnicy > 30mm poprzez ich elektroroztwarzanie. 

2. Opracowanie metod produkcji handlowych produktów renu w postaci związków o wysokiej czystości i odzysk innych cennych metali. 

Całkowity koszt realizacji projektu:                         6 291 967,50 zł

w tym wysokość dofinansowania:                            3 471 055,75 zł

środki przeznaczone dla IMN-podwykonawcy:       1 404 000,00 zł

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij