Uczestnictwo IMN w projekcie HORIZON 2020

Instytut Metali Nieżelaznych jest jednym z liderów projektu europejskiego METGROW+ w ramach ramowego programu Unii Europejskiej – Horizon 2020.

 Instytut Metali Nieżelaznych jest jednym z liderów projektu europejskiego METGROW+ w ramach ramowego programu Unii Europejskiej – Horizon 2020.

Horizon 2020 jest największym w historii Unii programem w zakresie badań naukowych i innowacji. W ciągu 7 lat (2014 – 2020) na nowatorskie badania i innowacyjne rozwiązania przeznaczone zostanie prawie 80 mln euro. Inicjatywa ta jest zapowiedzią przełomowych odkryć i nowatorskich światowych rozwiązań realizowanych na drodze od laboratoriów do przemysłu (Horizon2020).

METGROW+ ma na celu rozwinięcie, już istniejących i nowoopracowywanych, technologii w ramach „nowego systemu metalurgicznego” (Toolbox). Wszystkie opracowywane technologie będą w pełni kompletne z punktu widzenia całego łańcucha przetwórczego, od wstępnego przygotowania materiałów metalonośnych (pierwotnych i wtórnych) poprzez ługowanie z nich metali aż do odzysku poszczególnych metali w handlowej postaci. Interdyscyplinarny zespół METGROW+ angażuje również partnerów przemysłowych związanych zarówno z materiałami metalonośnymi wtórnymi i pierwotnymi jak i potencjalnych odbiorców opracowywanych technologii w ramach projektu (METGROWPLUS).

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij