IMN
Unia Europejska flaga
Biuletyn Informacji Publicznej

Dr inż. Krzysztof Rajczykowski objął funkcję Dyrektora Centrum Ochrony Środowiska


Z dniem 1 marca 2023 roku dr inż. Krzysztof Rajczykowski objął funkcję Dyrektora Centrum Ochrony Środowiska.

Krzysztof Rajczykowski od 2020 roku pracuje w Łukasiewicz - IMN. W 2013 roku ukończył studia magisterskie na kierunku Biotechnologia w Ochronie Środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, rozpoczynając jednocześnie studia doktoranckie na tym samym Wydziale na kierunku Inżynieria Środowiska. Tytuł doktora uzyskał w roku 2020, broniąc z wyróżnieniem rozprawę pt. „Wpływ zewnętrznego pola elektromagnetycznego na procesy adsorpcji niklu, kadmu oraz miedzi na powierzchni węgla aktywnego”. Kluczowym obszarem jego zainteresowań badawczych jest szeroko rozumiana Inżynieria Środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem procesów sorpcyjnych oraz technologii oczyszczania ścieków i wód procesowych.

W ramach swojej dotychczasowej pracy naukowej był autorem i kierownikiem krajowych oraz zagranicznych projektów naukowych, finansowanych przez NCN (PRELUDIUM XIII, SONATINA V), NAWA (Program im. Mieczysława Bekkera) oraz Fundusze Unijne (DoktoRIS).

W latach 2018-2020 brał udział w stażach zagranicznych i stypendiach wyjazdowych, dzięki którym realizował swoje prace w Massachusetts Institute of Technology (Boston, USA) oraz Curtin University (Perth, Australia).

W trakcie swojej pracy naukowej uzyskał liczne nagrody dedykowane dla młodych naukowców, takie jak stypendia rektora dla najlepszych doktorantów czy też prestiżową nagrodę Junior Research Award przyznawaną przez Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta. Jest również autorem oraz współautorem 21 publikacji, będących rozdziałami w monografiach naukowych lub artykułami publikowanymi w recenzowanych czasopismach naukowych.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij