IMN
Unia Europejska flaga
Biuletyn Informacji Publicznej

VI Międzynarodowe Sympozjum Cynkownicze w Mosznej pt. Cynkowanie ogniowe jako technologia przyjazna dla środowiska

W dniach 5-6 listopada 2019 r. Andrzej Płonka i Karol Krukowski uczestniczyli w VI Międzynarodowym Sympozjum Cynkowniczym w Mosznej pt. "Cynkowanie ogniowe jako technologia przyjazna dla środowiska".

Podczas sympozjum Andrzej Płonka – Kierownik Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Metali Nieżelaznych wystąpił z prezentacją pt. "Nowy topnik i stopy cynku do cynkowania zanurzeniowego, jako wyniki prac badawczych Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Metali Nieżelaznych".

W prezentacji omówiono zmiany systemowe w zakresie organizacji badań i prac rozwojowych w Polsce. Zmiany dotyczą w szczególności działalności instytutów badawczych, które od 1 kwietnia 2019 r. weszły do Sieci Badawczej Łukasiewicz. Oczekuje się, że połączenie instytutów naukowych w ramach Sieci zwiększy możliwości kreowania rozwiązań innowacyjnych oraz zacieśnieni współpracę z przemysłem i biznesem pod kątem wdrożeń. Stworzone w ŁUKASIEWICZU wyspecjalizowane Grupy Badawcze skupiają ekspertów z różnych Instytutów, co wzmacnia potencjał naukowy i infrastrukturalny do rozwiązywania problemów i kreowania innowacji na miarę tak gospodarki, jak i małych i średnich przedsiębiorstw. 

Zaprezentowano również efekty współpracy ŁUKASIEWICZ – Instytutu Metali Nieżelaznych z przemysłem metalurgicznym oraz cynkowniczym w zakresie doskonalenia procesów cynkowania jednostkowego i ciągłego. Przedstawione rozwiązania dotyczą stopów cynku i topnika, będących już w ofercie handlowej, stosowanych oraz sprawdzonych w warunkach przemysłowych. 

Wyeksponowano obszary zastosowań nowych stopów i topnika, w których przynoszą wymierne korzyści biznesowe, środowiskowe i jakościowe.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij